BLOGLAR

Biltek Logo Halka
Biltek Logo Halka
TEMMUZ052022

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

Şahsi düşünceme göre çoğu eğitimci yazardan farklı bir hitabı var. İnsanlığa dokunma derdi, insanın gelişmesi, eğitilmesi ve ülkenin tamamen milli kalkınması derdine kendisini adayan bir yazar, bir aile babasıdır. Organik tarıma, eğitime, yerli markalaşmaya verdiği önemle çoğu vatandaşın yüreğine taht kurdu. 

Ben kendisini "Avcunuzdaki Kelebek" semineri ile tanıdım. Yakından araştırmaya başladım, kitaplarını okuyarak hayatıma birden fazla yenilik katarak, insana bakış açımı değiştirmeme vesile oldu. Araştırmalarım sonucunda öncüsü olduğu TUP Türkiye Uğur Böcekleri Projesi ile tanıştım. Bu projeye dahil olmak için çok çaba gösterdim ve sonunda dahil oldum. Bu mutluluk gerçekten anlatılamayacak bir şey. 

Bu muhteşem kişinin, hayatı ile ilgili yazıyı kendim yazmaktansa, bütün kitaplarında paylaşılan ve emek içeren yazıyı olduğu gibi sizlerle paylaşmak istiyorum. Böyle bir kişinin tanınmaya ve anlatılmaya bu ülkenin mutlaka ihtiyacı var. İnsana değer katmak için çabalayan, eğitilmesi için var gücüyle çalışmalar yaparak eğitim kültürüne büyük katkıları olmuştur. 

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

1965 yılında İzmir' de doğdu. Kuleli Askeri Lisesinin ardından 1987' de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden Mezun oldu. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinde üsteğmen rütbesine kadar göreve yapan İzgören 1991 yılında TSK' dan istifa ederek ayrıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER'in Bursa'daki kurucu müdürlüğünü yaptı, dah asonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevinde bulundu. 

1996 yılında şu an İzgören Akademi olan Academy Internatioanl'ı kurdu. 1983-2003 yılları arasında, İngiltere'deki Northamton Üniversitesi Sunley Management Center'la işbirliği projesini yürüttü. 2001 yılında bir yıl KKTC'de Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu. 

İngiltere, Danimarka, ALmanya, Avusturya, UKrayna, Avustralya, Fransa, Azerbaycan gibi ülkelerde dahil olmak üzere 4000'i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bu seminerlerin yarısı arkadaşlarıyla beraber başlattığı Türkiye Uğur Böcekleri Programı çerçevesinde verdiği gönüllü eğitimlerdir. Projenin amacı, Dürüstlük, İş Kalitesi, Girişimcilik değerleriyle birlikte Hoşgörü ve Yurt Sevgisi ilkelerini yaymaktır. Programa katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilkgöretim okulları ile Anadolu'nun birçok kasaba ve köyünde 2018 yılı itibariyle 400.000'den fazla vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiş, 105 İyilik Fikri Projesine imza atmıştır. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir Uğur Böceği'dir. 

İzgören'in halihazırda görev yaptığı markalar; İzgören Akademi, Elma Yayınevi, Vizgo, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği ve Turkish Coffee Lady'dir. Yayımlanmış yirmi sekiz kitabı vardır. 

Kaynak: Geleceği Yönetmek, Elma Yayınevi, 5.basım kitabı. ISBN: 978-605-9367-23-3