BLOGLAR

Biltek Tasarım Logo Halka
 • EKİM182022

  Yeni Güne Başlamak; Bir Kadın Olarak!

  Kadın olmak bir sanattır. Bu sanatın düşmanlığı cahil bireylerdir.

  devamını oku
 • EKİM112022

  İş Görme Borcu Ne demek?

  İş sözleşmesi, iki tarafa borç yükleyen sözleşmelerdir. Bu sözleşmelerin doğal sonucu ise hem işveren hem de işçi yönünden belli başlı borçlar yaratmıştır. İş sözleşmesinin imza edilmesi sırasında, hukuka aykırı olmamak kaydı ile hak ve borçları sözleşmeye ilave edilebilir.

  devamını oku
 • EKİM042022

  Psikoloji Nedir?

  Psikoloji veya ruh bilimi, davranışı ve zihni inceleyen bilim dalıdır. Bilinçli ve bilinçsiz olayların yanı sıra daha çok duygu ve düşüncenin incelemesini yapar. Psikoloji, çok kapsamlı bir bilimsel alandır. Bu alanda uzman olan ve aynı zamanda bilimsel araştırmalar yapanlara psikolog denir.

  devamını oku
 • EYLÜL272022

  İşveren Ulusal Bayram ve Genel Tatil günlerinde çalışmayan işçiyi işten çıkartabilir mi?

  Bütün çalışan arkadaşlarımızın bildiği gibi İş Kanunu’nda bildirilen Ulusal bayram ve genel tatil günlerinde işçinin çalışıp ya da çalışmayacağı iki farkı şekilde belirlenir, birincisi toplu iş sözleşmesi, ikincisi bireysel iş sözleşmesi ile kararlaştırılır.

  devamını oku
 • EYLÜL212022

  İşçi Yıllık Ücretli İzninin Yerine Ücret İsteyebilir mi?

  İş Kanunu'nun birinci maddesi kapsamına giren işyerlerinde bir iş sözleşmesine dayanarak çalışan işçiye işe başladığı tarihten itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olması koşuluyla yıllık ücretli izin verilir. İşçinin izin süresi, iznini hak ettiği tarihteki hizmet süresine ve Kanunun 55 inci maddesine göre belirlenir.

  devamını oku
 • AĞUSTOS312022

  Kurumlarda ideal kurum içi iletişim nasıl olmalıdır?

  Şirketler hayatlarını sürdürebilmek için kar etmeleri gerekmektedir. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş iseniz vakıf, dernek buna benzer kurumlar örnek olacaktır. Kurum için iletişimde en önemli kavram, samimi duygular olmasıdır.

  devamını oku
 • AĞUSTOS252022

  Bugün karanlıktan yazacağım

  İnsan zihni, çok karanlık ve hala çözülmeyi bekliyor. Şuna benzetiyorum, yaşanabilir bir gezegen bulma ihtimali ile insanlığın zihnini çözmek aynı imkânsızlık derecesinde düşünüyorum.

  devamını oku
 • AĞUSTOS222022

  Bireysel İş Hukuku Ne demek?

  İş hayatımızı yakından ilgilendiren, bir hukuk türüdür. Her işçi ve iş verenin bilmesi gereken konuları içerir.

  devamını oku