BLOGLAR

Biltek Tasarım Logo Halka
 • AĞUSTOS182022

  İş Hukuku Konuları Nedir?

  İş hukuku, teknik terim olarak kullanılır. Tanımı, işçi ve işveren arasındaki çalışma ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır.

  devamını oku
 • AĞUSTOS182022

  Motivasyon Nedir? Nasıl Sağlanır?

  Motivasyon, güzel Türkçe'miz de İsteklendirme, güdülendirme anlamına gelen bir kelimedir. Fransızcadan Türkçe'mize gelmiştir. Motivasyon gerek iş hayatımızda gerek kendi özel hayatımızda isteklendirme aşamasında insanların vazgeçilmez enerji kaynağıdır.

  devamını oku
 • AĞUSTOS092022

  Sınırın Ötesinde Olabilmek

  Bir hikayeden bahsedeceğim. Bu hikayenin ana karakteri yoksun olmak, yoksunluk öyle bir acizlik ki, elinin uzandığı fakat alamadığı bir umut gibidir.

  devamını oku
 • AĞUSTOS052022

  İnsan İlişkileri ve İletişim

  İnsanların birbirleri arasında sözlü ya da sözsüz gerek beden dili gerek konuşarak etkileşim içinde olmalarında insanlar arası iletişim denir. İnsanları yaşamlarını sürdürebilmek için zorunlu ya da isteyerek iletişim içinde olmaları gerekmektedir.

  devamını oku
 • AĞUSTOS032022

  Etkili İletişim Nedir?

  Hayatımız boyunca, doğumumuzdan, ölümümüze kadar sürekli iletişim içinde oluruz. Etkili bir iletişim, iyi bir dinleyici olmaktan geçer. Karşı tarafı, ne kadar iyi dinlersek, o kadar verimli sonuçlar alırız. İletişim, gerek hayvanlar, gerek insanlar için vazgeçilmez olmuştur. İletişim, genel anlamda kişinin sözlü ya da yazılı, duygu ve düşüncelerini karşı tarafa sağlıklı bir şekilde yansıtmasına denir.

  devamını oku
 • TEMMUZ272022

  Ekip nedir nasıl olmalıdır?

  Çoğu gelişmiş şirketler birden fazla birimlerden oluşur, bu birimlerin birbirleri arasında sağlıklı bir iletişim neticesinde doğru sonuçlar almasına sağlayan insan topluluğuna ekip olarak nitelendirebiliriz. Kişiden kişiye, değişebilen bir tanımdır.

  devamını oku
 • TEMMUZ262022

  İş Yerinde Mutlu Olmak İçin Ne Yapılmalı?

  Çalışmak için zaman ayırmalı insan, başarının kendisidir. Çalışarak mutlu olmak için gerçek manada bakış açımızı mutlaka değiştirmeliyiz. Zoraki bir iş hayatına sahipsek, mutluluktan bahsedemeyiz. Bunu isteyerek yapabilmek için çalışmamız gerekiyor. Böyle başlamaya devam ettikçe mutluluk içeriden oluşmaya devam edecektir.

  devamını oku
 • TEMMUZ222022

  Kendime Nasıl Değer Verebilirim?

  Sağlıklı beslenerek başlayabiliriz kendimize değer vermeye, düzenli bir hayatımız olmalı, rutine bağlı olmaktan bahsetmiyorum arada değişiklik iyidir. Yeni ve güzel şeyler öğrenmek çok iyidir. Kendimize değer vermenin en iyi yollarından birisi öğrenmektir. İyi bir iletişimin sonucunda, sohbeti doğru anlayabilmek, sonuçlara sağlıklı ulaşabilmek kendimize verdiğimiz değerin tatlı bir hazzıdır.

  devamını oku