KİŞİSEL GELİŞİM

Biltek Tasarım Logo Halka
 • EKİM312022

  Enflasyon ne zaman başladı?

  Enflasyon halk arasında fiyatların artması ve paranın alım gücünün düşmesi olarak bilinir. Terim olarak, fiyatların genel düzeyinin sürekli ve hissedilir artışını ifade eden bir durumdur. Diğer bir tabiri ise nominal milli gelirin, bu gelirle satın alınan mal miktarına (gerçek milli gelire) nazaran artması yani şişmesi demektir.

  devamını oku
 • EKİM042022

  Psikoloji Nedir?

  Psikoloji veya ruh bilimi, davranışı ve zihni inceleyen bilim dalıdır. Bilinçli ve bilinçsiz olayların yanı sıra daha çok duygu ve düşüncenin incelemesini yapar. Psikoloji, çok kapsamlı bir bilimsel alandır. Bu alanda uzman olan ve aynı zamanda bilimsel araştırmalar yapanlara psikolog denir.

  devamını oku
 • AĞUSTOS182022

  Motivasyon Nedir? Nasıl Sağlanır?

  Motivasyon, güzel Türkçe'miz de İsteklendirme, güdülendirme anlamına gelen bir kelimedir. Fransızcadan Türkçe'mize gelmiştir. Motivasyon gerek iş hayatımızda gerek kendi özel hayatımızda isteklendirme aşamasında insanların vazgeçilmez enerji kaynağıdır.

  devamını oku
 • TEMMUZ262022

  İş Yerinde Mutlu Olmak İçin Ne Yapılmalı?

  Çalışmak için zaman ayırmalı insan, başarının kendisidir. Çalışarak mutlu olmak için gerçek manada bakış açımızı mutlaka değiştirmeliyiz. Zoraki bir iş hayatına sahipsek, mutluluktan bahsedemeyiz. Bunu isteyerek yapabilmek için çalışmamız gerekiyor. Böyle başlamaya devam ettikçe mutluluk içeriden oluşmaya devam edecektir.

  devamını oku
 • TEMMUZ222022

  Kendime Nasıl Değer Verebilirim?

  Sağlıklı beslenerek başlayabiliriz kendimize değer vermeye, düzenli bir hayatımız olmalı, rutine bağlı olmaktan bahsetmiyorum arada değişiklik iyidir. Yeni ve güzel şeyler öğrenmek çok iyidir. Kendimize değer vermenin en iyi yollarından birisi öğrenmektir. İyi bir iletişimin sonucunda, sohbeti doğru anlayabilmek, sonuçlara sağlıklı ulaşabilmek kendimize verdiğimiz değerin tatlı bir hazzıdır.

  devamını oku
 • TEMMUZ182022

  Başarılı Olmanın Sırrı Nedir?

  Bir önceki yazımızda başarının tanımı nedir? Sorunu cevaplamaya çalışmıştık. Bu yazımda başarıya giden yolda neler yapılabilir? Sorunusun cevaplamaya çalışacağız.

  devamını oku
 • HAZİRAN292022

  Başarının Tanımı Nedir?

  Başlamadan, kazanç ya da yetenek ayağımıza gelmiyor. İnanmakla başlar, çaba ile yoğrulur, başarı ile son bulur. Başarısız dahi olsan o yolun yanlış olduğunu öğrenerek o başarıyı yakalamış olursun.

  devamını oku